AKTUALITY

Projekt CityWalk osvětlil účastníkům bezpečnost a výhody pěší dopravy v Plzni

Během pátečního odpoledne se uskutečnil další z workshopů v rámci mezinárodního projektu CityWalk. Projektu, jehož cílem je vytvořit z měst a obcí příjemná místa pro chodce i další uživatele nemotorové dopravy. Účastníci akce obdrželi bezpečnostní reflexní pásky a také tištěné infografiky obsahující mnoho užitečných informací a doporučení nejen pro chodce. Po krátkém úvodu se pěšky vydali podél řeky Radbuzy a mohli si vyzkoušet styl chůze s pomocí holí na Nordic Walking. tisková_zpráva_-_citywalk_-_workshop24_5_20­19_v_plzni.pdf …

Celý článek

První sezónu dne 24.4. 2019 v Tachově zahájila nová turistická poutní stezka s názvem Husova cesta.**

Ta odkazuje na poslední pouť mistra Jana Husa z Čech do německé Kostnice, kde byl v roce 1415 upálen. Vede z Prahy do Kostnice, v Čechách protíná sever Plzeňska a Tachovsko.

Více se dočtete zde:první_sezó­na_zahájena.pdf

Celý článek

Veřejné projednání Koncepce pěší a nemotorové dopravy

Dne 10. 4. 2019 v odpoledních hodinách proběhlo v reprezentačních prostorách Stříbrské radnice veřejné projednání Koncepce pěší a nemotorové dopravy ve Stříbře v rámci mezinárodního projektu CityWalk. Za účasti občanů města, pracovníků veřejné správy, starosty a místostarosty města byly představeny výsledky dlouhodobé práce na zmíněné koncepci.

Více se dočtete zde: stříbro_tisko­vá_zpráva_2ver­ze.pdf …

Celý článek

Plzeňský kraj okouzlil mezinárodní delegaci projektu EPICAH

Většinu týdne od středy 27. března do pátku 29. března strávili v Plzeňském kraji a bavorské Horní Falci zástupci příhraničních regionů ze sedmi evropských států. Zajímaly je především příklady úspěšných česko-bavorských projektů zaměřených na kulturu, přírodu a turismus. Jejich třídenní program byl zahájen mezinárodní konferencí. Především ale vyrazili do terénu, když následující den cestovali po místech zajímavých česko-bavorských aktivit na Tachovsku, Domažlicku a v Horní Falci. Poslední den svého pobytu strávili v Plzni.

Více se dočtete zde: epicah_in_the_p­ilsen_region27_-29_3_2019.pdf …

Celý článek

Nestihli jste konferenci

Kam směřuje Plzeňský kraj – Strategie inteligentní specializace?

Akce se konala 3. 10. 2017 v Techmania Science Center v Plzni a byla velice úspěšná. Pokud jste chyběli, můžete si na následujícím odkazu přečíst, jaká témata se probírala, a prohlédnout si několik obrázků.

http://www.plzensky-kraj.cz/…pore-inovaci

Všem zúčastněným děkujeme za podporu a těšíme se na další podobně vydařenou akci.


Konference byla pořádána v rámci projektu Smart Akcelerátor Plzeňského kraje, o němž najdete více informací zde. …

Celý článek

VÝZKUM, VÝVOJ a INOVACE v kraji podpoří nově podaný projekt.

Plzeňský kraj je region s tradičními silnými průmyslovými hráči, inovativními firmami a významnými univerzitními institucemi s novými výzkumnými centry. Přesto náš kraj v některých ekonomických ukazatelích, spjatými právě s aplikací výsledků výzkumu, ve srovnání s jinými regiony spíše zaostává. Na tuto situaci reaguje projekt s názvem

SMART AKCELERÁTOR Plzeňského kraje.

Výzkum a vývoje byly v každé době tahouny technologického, ale i společenského pokroku. Zavádění nových myšlenek a vynálezů (inovací) do praxe však stálo a stojí v cestě mnoho bariér. Některé jsou …

Celý článek

Pomáháme vytvořit EVROPSKOU KULTURNÍ CESTU REFORMACE

V červenci 2016 jsme spolu s dalšími 12 partnery ze 7 zemí centrální Evropy zahájili realizace mezinárodního projektu s názvem:

European Cultural Route of Reformation (ECRR).

Projekt je podpořen z nadnárodního programu Interreg Central Europe.

Více informací naleznete v samostatné záložce odkazu AKTUÁLNÍ PROJEKTY (hlavní menu) nebo na webové stránce

www.interreg-central.eu/ECRR

Celý článek

Partneři a projekty

Atlas v PK

Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, o.p.s.

Riegrova 1
301 11 Plzeň

Tel.: +420 377 201 410

e-mail: info@rra-pk.cz

ID datové schránky: jabyb5t


Redakční systém 4site CMS, tvorba webových stránek Creative Studio s.r.o.