Po červnovém setkání v Paříži se chystá druhá mise mobility projektu RECIPROCITY. Akce se uskuteční začátkem října ve finských Helsinkách a bude opět skvělou příležitostí k získání zkušeností, diskuzím a mezinárodnímu networkingu v oblasti inovativních a udržitelných řešeních mobility. Akci pořádá Regionální rada Helsinki-Uusimaa.

Mise mobility je odborná návštěva pilotních měst. Umožňuje, aby si zájemci na vlastní kůži vyzkoušeli inovativní řešení mobility a dozvěděli se podrobnosti o možnostech implementace těchto řešení. Mise mobility umožňuje městům (follower cities) poučit se ze zkušeností získaných v těchto pilotních projektech a přenést tyto znalosti do svých vlastních replikačních. Projekt RECIPROCITY organizuje celkem čtyři obdobné mise mobility.

Program mise mobility Helsinki (bude upřesňováno)

Středa 5. října

Dopoledne: Příjezd a zahájení akce

Odpoledne: Návštěva univerzity Aalto a/nebo finského technického výzkumného centra VTT v Espoo (15 minut z centra Helsinek metrem)

Večer: Neformální setkání

Čtvrtek 6. října

Hostitelem tohoto dne bude Forum Virium Helsinki (FVH). Forum Virium Helsinki je inovační společností města Helsinek. Spoluvytváří budoucnost měst se společnostmi, univerzitami, dalšími organizacemi veřejného sektoru a obyvateli Helsinek. Posláním Forum Virium Helsinki je učinit Helsinky nejfunkčnějším chytrým městem na světě.

Místo konání: Maria 01, Lapinlahdenkatu 16, Helsinki

Prezentované projekty a řešení

Prezentace dalších relevantních organizací a společností v helsinském regionu

Večer: Pracovní večeře

Pátek 7. října

Místo konání; Helsinki-Uusimaa Regional Council (HURC), Esterinportti 2B, Helsinki

Konec akce do 15:00

Více informací o programu Mise mobility v Helsinkách a registraci naleznete ZDE.

Více o projektu RECIPROCITY