Na přelomu listopadu a prosince se v Bruselu uskuteční druhý sněm mobility.

Sněmy mobility (Mobility Assemblies) jsou otevřeny všem zájemcům o mobilitu, kteří chtějí zvýšit povědomí mezi finančními zprostředkovateli (rizikový a rozvojový kapitál, sítě obchodních andělů nebo banky) a ekosystémem mobility, městy, průmyslem, poskytovateli služeb v oblasti mobility nebo tvůrci dopravní politiky.

Sněmy mobility v rámci projektu Reciprocity budou zahrnovat různé akce, jako jsou prezentace aktérů, iniciativ a projektů, osobní setkání a setkání pracovních skupin. Cílem je spojit různé aktéry s cílem podpořit potenciální spolupráci v různých oblastech souvisejících s udržitelnou městskou mobilitou.

V rámci projektu Reciprocity se uskuteční série 3 sněmů mobility v rámci velkých událostí k tématu mobility:

Bruselský sněm mobility, který se koná společně s konferencí POLIS, nabídne příležitost dozvědět se o úspěšných řešeních měst a regionů v oblasti chytré mobility a také si promluvit s širokým spektrem odborníků na mobilitu.

Účastníci budou moci profitovat z rozsáhlého programu výroční konference POLIS 2022 o udržitelné mobilitě. Je možné využít kombinace 32 paralelních zasedání, 8 hloubkových panelů a 2 plenárních zasedání zaměřených na některá z nejžhavějších témat, která se nacházejí na předních místech agendy měst a regionů v oblasti mobility.

Je možné získat finanční podporu při nákupu vstupenky.

Registrace na akci je možná ZDE

 

Program:

1. den | 29.11.2022 : Mobility Assembly Programme I

Místo: ERRINRue du Luxembourg 3, Brussels

15:00 – 15:05 Přivítání a představení Mobility Assembly v Bruselu

15:05 – 16:30 Prezentace inovativních projektů mobility pracujících na řešeních pro Smart Cities: Budou představeny nové nástroje a ideje pro zrychlení přechodu k udržitelnému modelu městské mobility

16:30 – 16:45 Přestávka

16:45 – 18:00 Setkání pracovních skupin: Cílem je na příkladech dobré praxe shromážděných v rámci projektu RECIPROCITY prozkoumat a pochopit finanční potřeby a překážky inovativních projektů v oblasti mobility na základě zkušeností jednotlivých účastníků.

 

2. den | 30.11.2022 : Účast na výroční konferenci POLIS & návštěva výstavního areálu – možnost návštěvy stánku RECIPROCITY

Místo: The Egg Brussels; RECIPROCITY stand location

09:00 – 18:15 Účast na konferenci POLIS & vlastní individuální návštěva výstavního areálu

Kromě programu konference POLICE existuje možnost se zúčastnit akce RECIPROCITY matchmaking.

14:00 – 17:00 Matchmaking event: setkání účastníků za účelem navázání a prohlubování vzájemných kontaktů: příležitost získat nové obchodní kontakty – stánek RECIPROCITY

 

3. den | 1.12.2022 : Mobility Assembly Programme II

Místo: The Egg Brussels

09:00 – 15:45 Účast na konferenci POLIS & vlastní individuální návštěva výstavního areálu

Místo: ERRINRue du Luxembourg 3, Brussels

16:30 – 17:55 Financování projektů udržitelné mobility, nástroje a příklady: V této sekci budou představeny různé způsoby a možnosti financování projektů udržitelné mobility na evropské úrovni a také příklady již realizovaných projektů, a to jak z hlediska způsobu financování jejich investic, tak z hlediska jejich obchodního modelu.

17:55 – 18:00 Zakončení akce

 

Více o projektu RECIPROCITY